Про компанію

Харківська філія ДП «Укрдіпродор» бере свій початок з 1938 року як Харківське відділення інституту «Укрдорпроект» Головного дорожнього управління Раднаркому УРСР; в 1944 – 1969 роках – проектно-конструкторське бюро Харківського облдоруправління.

У 1969 році наказом Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг РСФСР 1969 року на базі цього бюро було створено Харківську філію інституту «Укргипропутьтранс», в 1974 році наказом Ради міністрів УРСР 132 від 21 травня вона перейменована в Харківську філію «Український державний інститут з проектування дорожнього господарства». Постановою 22 від 08.08.1991 року Українського державного концерну «Укрдорбуд» (раніше «Міндорбуд» УРСР) Харківська філія перетворена в інститут «Харківдіпрошлях».

Указом президента України 510/94 від 8.09.1994 року Український державний концерн «Укрдорбуд» перейменовано в «Українська державна корпорація по будівництву, ремонту та утриманню автомобільних доріг «Укравтодор». Відповідно до наказу 460 голови Державної служби автомобільних доріг України від 11 жовтня 2002 року державний інститут з проектування дорожнього господарства реорганізовано. Його приєднали до Українського державного інституту з проектування об’єктів дорожнього господарства «Укрдіпродор» з утворенням на його базі відокремленого підрозділу Харківської філії «Харківдіпрошлях».

Інститут покликаний забезпечувати проектно-кошторисною документацією будівництво (реконструкцію) і ремонт об’єктів дорожнього господарства України, надавати послуги дорожнім та іншим організаціям відповідно до укладених господарських угод. Спеціалізація інституту полягає в розробці генеральних схем капітального розвитку автомобільних доріг загального користування, внутрішньогосподарських доріг агрокомплексу і під’їздів до сільських поселень; в здійсненні передпроектних робіт для складання техніко-економічних розрахунків та інших матеріалів, які обґрунтовують необхідність і доцільність капітального будівництва доріг загального користування, магістральних вулиць і доріг, розміщення об’єктів транспорту; в розробці проектно-кошторисної документації на будівництво (реконструкцію) і ремонт автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг населених пунктів, технологічних автодоріг, транспортних розв’язок, мостів, шляхопроводів та інших транспортних споруд, будівель і споруд дорожньої і автотранспортної служби, підприємств і виробничих баз дорожнього господарства; в здійсненні інженерно-геодезичних та інженерно-геологічних вишукувань в обсягах, необхідних для об’єктів транспортного будівництва; в технічному обліку і паспортизації автомобільних доріг, розробці типової проектної документації в області дорожнього господарства.